Trafik Kazası Avukatı 

Tazminat avukatlığının benzer bir dalı olan trafik cezası avukatlığı; herhangi bir trafik kazası sonucunda bir kişide meydana gelen engel durumu ya da ölüm gibi durumlar da bu kişilere bir tazminat hakkı doğar. Kazaya sebep olan kişi ve ya şirketlere dava açma sürecinde destek sunar. Aynı zamanda sigorta şirketi için başvuru, ya da tahkim süreci için, avukat yardımı almak gerekir. Trafik cezası avukat seçimi çok önemlidir. Seçim yapılırken, avukatın deneyimli ve işinde profesyonel olması şarttır. Bu sayede daha hızlı bir sonuç elde edilebilir. Aynı zamanda mali açıdan da daha kârlıdır.

Trafik Kazası Avukatı

Trafik Kazası Avukatlığı İçin Sigorta Başvurusu Nasıl Yapılır, Dava Süreci Nasıl İşler?

Trafik kazası avukatlığı hizmeti almak için, ilk olarak dosyayı paylaşmak gerekir. Daha sonra avukat gerekli olan tüm detayları hazırlar ve bu süreci yakından takip eder. Eğer yaralanma ya da ölüm gibi bir sonuç varsa, trafik cezasın da araçta bulunan diğer kişilerin de evrak ve dosyaları, avukat tarafından hazırlanır, daha sonra kuruma teslim edilir.

Kaza sonucu, yaralanma durumunda heyetten bir rapor çıkar. Avukat bu raporu esas alarak başvuruda bulunur. Kazada ölüm varsa, bu kişilerin haklarını aramak, sigorta ve tazminat talebinde bulunmak için, avukatlar talepte bulunur. Bu şekilde dava süreci başlamış olur.

Trafik Kazası Avukatlığı Maddi Ve Manevi Tazminat

Hem dünyada hem de ülkemizde her gün birçok trafik kazası yaşanır. Bundan dolayı, kaza sonrası, maddi ve manevi hakların alınması gerekir. İlk olarak maddi tazminat konusu ele alınır. Burada kazadan sonra vücudunda herhangi bir sakatlık durumu varsa, her türlü maddi tazminat hakkı talep edilebilir. Bir engel oluştuysa, avukat maluliyet davası talep eder.

Eğer bir ölümle sonuçlanan bir kaza varsa, yakınlar tarafından kişi ve ya şirketlere, manevi tazminat hakkı doğar. Trafik kazası avukatı seçilirken, mutlaka uzman bir avukat yardımı şarttır. Tecrübesiz olan birinin, bu şekilde ciddi davaları üstlenmesi ve savunması zordur. Sigorta süreci ve tazminat davaları, avukatın başarısının oranı ile sonuç verir. 

Ticari Kazanç Kaybı Davası Nasıl Açılır?

Trafik kazası sonucunda otomobiller de maddi olarak, katil siz konusu olur. Yani aracın değeri düşer. Bu da bir dava açabilme hakkı doğurur. Trafik kazası avukatlığı, bu konutu takip eder ve dava açılmasını ister. Kaza sonucunda kişiler aracın hasar görmesinden dolayı, uzun bir süre, araçsız kalır. Bunun için bir tazminat talebinde bulunabilir. Eğer araba bir işletmenin işleri için kullanılıyorsa, ticari kazanç kaybı başvurusunda bulunabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir